Hlavná stránka - SZM
SZM-Informácie SZM-Fotogaléria SZM-Video Socialistický Zombi Mord SZM-Bonus SZM-Kontakt SZM E-SHOPSocialistický Zombi Mord

Základná dejová línia:
  Dve zväzáčky sa snažia prestrieľať cez školu zamorenú ich nakazenými zombie spolužiakmi.

Stručný dej:
  Plynový granát, ktorý vyvinuli v Sovietskom zväze na paralyzovanie obyvateľstva v zázemí nepriateľa, sa počas branného cvičenia na strednej škole omylom použije ako dymovnica. To spustí vlnu nákazy a na škole vypukne panika. Fanatický školník, bývalý dôstojník SPECNAZ sa snaží problém ututlať a tak zamkne celú školu aby nikto nemohol utiecť. Dve dievčatá, ktoré mali vítať delegáciu, sa zachránia a snažia sa prebojovať von. Stretnú ešte ďalších spolužiakov ktorí prežili a spoločnými silami sa snažia zachrániť. To však ešte netušia ,že zombie nie sú ich jediný nepriateľ.

Filozofia vzniku diela:
  Za myšlienkou stála túžba spraviť zaujímavý dynamický akčný hororový film zo slovenského prostredia s odľahčenou dejovou líniou. Na tvorbe sa podieľali viacerí autori, ktorí sa zhodli na námete tohto filmu. Prvotné nadšenie vystriedala realita, ktorá v ruka v ruke s nízkym rozpočtom, postavila tvorcov pred otázku: ako ďalej s týmto filmom? Keďže vždy sa dá (a aj musí) nedostatok prostriedkov vyvážiť kreativitou, do filmu scenáristi vymysleli veľa šialených nápadov, ktoré sa bežne v slovenskej produkcii nenachádzajú. Nízky rozpočet si vynútil neprofesionálnych hercov, ale tak ako aj v prípade speváckych súťaží, tak aj v herectve je veľa neznámych talentov a zopár z nich sa nám podarilo nadchnúť pre tento film. Myslíme si, že to filmu pomohlo pretože získal akúsi surovú autentičnosť hereckých výkonov. Divák teda bude mať možnosť uvidieť film ktorý vznikol z nadšenia a zaťatosti tvorcov ktorím ako odchovancom na akčných a hororových filmoch chýbal zaujímavý slovenský hororovo-akčný film.

Výroba:
  Po napísaní finálnej verzie scenáru nasledoval kasting na ktorý prišlo viac ako tristo ľudí. Potom s vybranými kandidátmi nasledovali herecké skúšky. Kaskadérske scény dostali na starosť ľudia z SHS Vargar špecializujúci sa na historický šerm. Prvá klapka padla v júli 2006 intenzívne práce trvali dva mesiace za ten čas sa nakrútilo 70% filmu. Potom sa pre nedostatočný rozpočet tvorba filmu realizovala prakticky len cez volný čas tvorcov tomu zodpovedá aj čas dokončenia a tým je rok 2013. Hlavné scény boli nakrútené na základnej škole vo Svätom Juri a v priestoroch firmy Tatra Regena kde boli postavené kulisy. Na získanie dojmu členitej a zaujímavej budovy strednej školy bolo nutné nakrúcať na celkovo štyroch základných školách. Vojenské scény sú nakrútené pri bunkroch na Záhorí. Postprodukcia si vyžiadala najviac času pretože kompletný zvuk aj ruchy sú vyrobené dodatočne včetne postsynchrónov. A niektoré scény si vyžiadali digitálnu postprodukciu (ako napríklad záverečná scéna s bojovým vrtuľníkom) o čo sa postarali profíci pracujúci v tomto odvetví . Celý film bol následne farebne upravený a tým aj dokončený.

Herci a obsadenie:
  Hanka - Denisa Rőtlingová
  Martin - Viktor Gschweng
  Marta - Veronika Valentovičová (hlas Katka Hergottová)
  školník - Boris Biťukov
  Mäsiarov syn - Tibor Zvonár
  Barbora - Hanka Harenčárová
  Juro - Peter Lévay
  a ďalší

Štáb:
  - produkcia:
  Pavol Krchňák (Dark Stone), Roman Mališka (m-vision)
  - výroba:
  Dark Stone, m-vision, Tichý Dom
  - námet:
  Igor Kovács a Rastislav Blažek
  - scenár:
  Rastislav Blažek, Peter Čermák, Zuzana Paulini, Igor Kovács
  - réžia:
  Rastislav Blažek, Peter Čermák, Zuzana Paulini
  - kamera:
  Peter Čermák, Pavol Krchňák, Igor Kovács
  - make-up, vizáž a štylizácia:
  Zuzana Paulini, Zuzana Fiebigerová
  - kostými:
  Linda Husková, Zuzana Paulini
  - rekvizity:
  Lukáš Wűrfl, Kvetka Michalíková, Tibor Zvonár, Peter Lévay, Viktor Gschwenk,
  Zuzana Fiebigerová, Zuzana Paulini, Igor Kovács, Rastislav Blažek
  - kulisy:
  Rastislav Blažek, Peter Lévay, Peter Čermák, Tibor Zvonár, Tomáš Kraus
  - pyrotechnika:
  Michal Pozník
  - kaskadéri:
  Skupina historického šermu Vargar
  - strih:
  Zuzana Paulini, Peter Čermák, Rastislav Blažek
  - zvuk:
  Roman Mališka, Rastislav Blažek, Peter Čermák
  - digitálna postprodukcia:
  Milan Pucher, Martin Chovanec, Matej Hradský, Ľubo Ivančák

O filme:
  Práce na filme začali v januári 2006 a prvá klapka padla 11. júla 2006.
  Film je nakrútený vo formáte HD.
  dĺžka: 94 minút
  odporúčaná prístupnosť: nevhodné pre vekovú kategóriu do 18 rokov
  žáner: horor
  subžáner: akčný retro zombie béčkový krvák
  farebný, slovensky

design by derelict created by Newmann